Asijské akcie zakončily smíšeně
Sentiment se den před zveřejněním vývoje spotřebitelských cen v USA nezlepšil a asijské akcie se dlouho držely v červených číslech. Ke konci obchodního dne se ale podařilo některým indexům odepsat ztráty a zakončily v zeleném. Americký CPI zjistíme zítra ve 14:30, Analytický konsensus počítá s meziročním poklesem růstu na 8,1 % ze srpnových 8,3 %.
Index MSCI Asia Pacific klesl až o 0,8 % blízko k nejnižší úrovni od dubna 2020, přičemž nejvíce přispěly k poklesu sektory zbytné spotřeby a komunikační služby.
Technologický sektor klesl o více než 3 % uprostřed sílící technologické rivality Číny s USA a pekingského postoje Covid Zero.
Spotřebitelská důvěra v Thajsku vzrostla na 44,6 b. z 43,7 b. Bank of Korea zvýšila repo sazbu z 2,50 % na 3 % dle očekávání.
Japonský Nikkei 225 -0,02 % na 26396,83 b.
Hongkongský Hang Seng -0,59 % na 16733,47 b.
Čínský Shanghai Composite +1,17 % na 3014,6324 b.
Jihokorejský Kospi +0,47 % na 2202,47 b.
Australský S&P/ASX 200 +0,04 % na 6647,5 b.
Zdroj: Bloomberg
Marek Chudoba
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Wall Street v tomto týdnu opět růstová, Tesla po včerejších výsledcích připisuje 11 %
- Americké akcie se po příznivých datech barví do zelena
- ČEZ: Legislativní rada nedoporučila pasáže novely, které by státu umožnily snáze protlačit rozdělení
- Německá burza zakončila mírným růstem
- Ministerstvo financí vydalo novou prognózu, průměrou letošní inflaci odhaduje na 10,4 %
- Allwyn nabízí předčasné splacení dluhopisu „SAZKA GR. 5,20/24“
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 20.lednu poklesly o 91 mld. kub. stop
- American Airlines překonala odhady na úrovni čistého zisku, vrací se poptávka po letecké dopravě
- Pražská burza pokračovala v růstu, tahounem stále Čez +4,51%
- Americké indexy v úvodu se smíšených číslech, výhled Seagate Technology překonal očekávání